Пошук по сайту

Природознавство  лекції  Курсова робота  Рефераты  

«Світить сонце огнецвіт І на землю рідну нашу щирим людям шле привіт »

«Світить сонце огнецвіт І на землю рідну нашу щирим людям шле привіт »





Головне управління освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Управління освіти виконавчого комітету Новомосковської міської ради

Загальноосвітня середня школа № 12 І-ІІІ ступеня навчання

c:\users\user\appdata\local\temp\finereader10\media\image2.jpeg

Вчитель початкових класів

Ребриста Н.А

Новомосковськ

2012

Тема: «Світить сонце огнецвіт і на землю рідну нашу щирим людям шле привіт...»

Мета: формувати в учнів уявлення про сонце, про залежність життя рослин, тварин, людей від сонячного світла і тепла; з'ясувати чому буває літо, осінь, зима, весна; викликати в учнів бажання милуватися природою;

розвивати і збагачувати словник учнів образними висловами про сонце; розвивати пам'ять, мислення, уяву, увагу;

виховувати повагу до традицій українського народу вшановувати Сонце; любов до природи.

Обладнання: малюнок казкового сонечка, малюнки пір року, загадки, картки - відгадки, підручники, зошити, олівці.

Тип уроку: урок - подорож

Хід уроку

І. Організація класу

3

Учень. Холодно зараз в лісах і лугах,

Холодно зайчикам, лискам, птахам,

Затишно, тепло у класі у нас.

Доброго дня, вітаємо вас!

Вчитель. Всі почули ви дзвінок

Він поклиав на урок,

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався

Тож і ми часу не гаймо,

Урок наш розпочинаймо.

ІІ. Постановка завдань уроку

- Сьогодні до нас на урок завітали гості - це вчителі нашої школи і ще один гість буде, але хто ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку:

Все від нього навкруги набирається снаги

Тільки ранок настає, виглянь у віконце!

Всім воно життя дає - променисте.. .(Сонце)

  • Хто завітав до нас на урок ? (Сонечко)

  • Сонечко світлюватиме нам стежиночки - етапи уроку, а ми з вами постараємося ними пройти.

4

Хочете ? Ось ці стежиночки.

  • Оголошення плану уроку.

    1. Нова тема.

    2. Про Сонечко.

    3. Хвилинка - цікавинка.

    4. Робота в парах. Гра «Збираємо слова».

    5. Сонячні промінчики.

    6. Мандрівка порами року.

    7. Фізкульт хвилинка.

8. Традиції українського народу.

  1. Ігрова стежинка.

  2. Робота в зошиті.

  3. Підсумок уроку.

  • За кожну правильну відповідь кожен буде отримувати бонуси. А в кінці уроку ми підрахуємо їх і підведемо підсумки.

III. Вивчення нового матеріалу.

    1. У дитячій газеті «Долоньки» я прочитала такі гарні слова. А чи сподобаються вони вам?

5

«Світить сонце огнецвіт і на землю рідну нашу щирим людям шле привіт...» «Сонце, повітря, вода - наші вірні друзі.»

  • Чи сподобались вам ці рядочки ? Чому ?

  • Вони і стануть темою нашого уроку.

Сонечку сподобалися ваші відповіді. Воно посміхається й веде нас до насту пної стежинки.

  1. Розповідь учителя з елементами бесіди.

  • Діти, чому сонце називають сонечком ?Воно яскраво світить і гріє)

  • Давайте уявімо собі, що Сонце враз зникло. Щоб тоді сталося на землі? {Відповіді дітей)

  • Лише деякі зірки посилатимуть частинку світла на нашу планету. Повітря, океани, суша віддають тепло, одержане ними від Сонця. Усе живе замерзне від холоднечі, і Земля вкриється товстим шаром криги.

Нащастя, таке не може трапитися. Сонце - це зірка, що дає нам не тільки світло, а ще й багато тепла.

6

  1. Ми прийшли з вами на наступну стежинку «Хвилинка - цікавинка»

  • Коли б можна було прокласти шлях до Сонця, то до нього на кареті ми добиралися б 100 років, на машині - приблизно 10 років, на ракеті - 1 рік.

Сонце - найближча до землі зірка, тим - бо й здається вона нам величезною і найяскравішою. Інші зірки, хоча й більші за сонце, здаються маленькими цяточками, тому що знаходяться дуже далеко від землі. Це можна порівняти з будинками, що ближче до нас будинки то видаються нам більшими, а ті, що вдалині, схожі на сірникові коробки.

Маленькому промінчику сонця потрібно всього - навсього 8 хвилин, щоб спуститися до нас на землю.

    1. Робота в парах, гра «Збираємо слова».

  • У вас на партах є ще сонячні промінчики і на кожному з них написано яке Сонечко, але будьте уважні там є зайві слова (учні в парах вибирають

ласкаві слова для Сонечка).

7

  1. Стежинка «Сонячний промінчик».

У Сонечка дуже багато промінців.. А що ж воно несе на своїх промінчиках ?

  • Відповіді дітей:

  • Сонце несе на своїх промінцях - красу. Тягнуться до нього гілки дерева, голівки квітів, колоски жита. А воно всіх цілує.

  • Сонце несе на сво'іх промінцях - радість, його сходу радіє і людина, і пташина, і звірина й деревина.

  • Сонце несе на своіх промінцях - любов, боно з однаковою любов 'ю пестить і добрих, і злих, і дорослих, і малих.

  • Сонце несе на своїх промінцях - щастя. Краплина цього щастя – твоя. Зумій зберегти її на все життя.

  • Сонце несе на своїх промінцях - достаток. Щедрий урожай, соковиті трави, густі ліси - все вкрите його теплом, ласкою.

  • Сонце несе на своїх промінцях -тепло. Візьми


8

іскринку цього тепла, зігрій людину, якій холодно,

самотньо. Тепло твого серця розтопить кригу в її душі.

  • Сонце несе на своїх промінцях - мир. Воно ласкаво обігріває всіх людей на планеті.

  • Сонце несе на своїх промінцях - усмішку. Усміхнись і ти, прокинувшсь вранці, до сонечка, до всіх, хто тебе оточує.

(Учні дають «промінці», вчитель прикріплює їх до сонечка).

Пісня «Сонячний промінчик».

  1. Мандрівка порами року.

  • У яку пору доби сонце гріє найтепліше ? (вранці, в полудень, ввечері).

Сонце у полудень піднімається високо над землею і дає більше тепла. Вранці і ввечері воно перебуває низько над землею і дає мало тепла.

  • Діти, ви задумувалися, чому влітку жарко, а взимку холодно? А навесні й восени не дуже жарко й не

9

дуже холодно. Здогадалися ? Це також залежить від висоти сонця над землею.

  • Яка зараз пора року? (зима)

  • Як стоїть сонце над землею - високо чи низько? Які дні, ночі?

  • Тепліше чи холодніше стало на дворі порівняно з осінню?

  • Назвіть ознаки зими. Які зимові місяці ви знаєте?

  • Які зимові прикмети ви знаєте?

  • Собака качається - на сніг.

  • Горобець цвірінькає під вікном - на відлигу.

  • Багато снігу у грудні - на урожай.

    1. Фізкульт хвилинка

  • Яка пора року змінить зиму?

  • Назвіть весняні місяці.

    1. Традиції наших предків.

  • За уявленням наших предків весну приносили на крилах птахи. Тому в березні, першому весняному місяці, матері випікали обрядове печивю у формі

«жайворонків» і «голубів» із тіста і дарували дітям.

10

А ті співаючи, носили їх по селу, провіщаючи і закликаючи весну.

  • А які заклички ви знаєте?

  • Пташок викликаю з теплого краю:

Летіть соловейки, на нашу земельку.

Спішіть, ластівоньки, пасти корівоньки.

  • Весна, весна - красна, прийди, весно, з радістю,

З великою милістю.

  • Вийди , вийди, сонечко, на дідове полечко,

На бабине зіллячко, на наше подвір'ячко.

  • Яка пора року змінює весну?

  • Які ознаки літа ви можете назвати?

  • Чи подобається вам літо? Чому?

  • Назвіть літні місяці.

  • Які літні прикмети ви знаєте?

  • Ранковий туман у червні - на ясну погоду.

  • Гучно квакають на березі жаби - буде дощ. Кури в землі купаються - на негоду.

11

  • Яка пора року кличе учнів до школи?

  • Як називається перший місяць осені?

  • Чому осінь іноді називають золотою?

  • Які осінні прикмети ви знаєте?

  • Грім у вересні - на тривалу осінь.

  • Комарі у листопаді - буде м'яка зима.

  • Павутиння на рослинах - на осіннє тепло.

  • Діти, так чому відбувається зміна пір року? Від чого це залежить?( діти роблять висновок)

ІУ.Закріплення вивченого матеріалу

9. Ігрова стежинка.

  • Гра «Що переплутав художник?»(за малюнками).

  • Художник не зовсім правильно розставив назви місяців. А як треба?

Січень Квітень квітень

(липень) (вересень)

Липень Вересень вересень

(квітень) (січень) (січень)
12

  • Гра «Відгадай»

  • На партах перед кожним учнем лежать картки відгадки (по 4 квадрати різного кольору, кожен з яких означає певну пору: білий - зима, зелений - весна, червоний - літо, жовтий - осінь).

Вчитель загадує загадки, учні картками показують відповідь. Пояснюють вибір. За правильну відповідь отримують бонус.

  • Прийшла баба з вітрами та з білими снігами, Принесла з собою діда з бородою (зима)

  • Метелиця - хурделиця замела лісок.

Як біла ковдра стелиться

під соснами сніжок.(зима)

  • Тане сніжок, оживає лужок,

День прибуває. Коли це буває? (навесні)

  • Посмолилися носи, загоріли плічки.

Ми щодня тепер усі, ходимо до річки (літо)

  • Зацвіли усі діброви, і долини, і луги.

І річки синіють знову, і не входять в береги (весна)

13

  • Стали трави, стежки золотистими,

А тоненькі гілки -та й безлистими.(осінь)

  • Діти, що називають сонячною квіткою?

  • Відгадайте загадку.

  • На сонечко я схожий,

І сонечко люблю.

До сонця повертаю

Голівоньку свою.(соняшник)

  • Чим особливе слово «Сонечко»? Що воно може означати? (комаха, ласкаве звертання)

10. Робота в зошитах.

V. Підсумок уроку

  • Для чого нам потрібне Сонечко?

  • Що таке Сонце?

  • Чому сонце називають сонечком?



14

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Дня Космонавтики Космос дорога без кінця Інтегрований урок-гра з...
Виховувати патріотичні почуття; необхідність берегти нашу Землю як єдину з планет Сонячної системи, на якій існує життя

Тема: «Сонце. Значення сонця для життя на Землі»
Мета: формувати в учнів уявлення про Сонце, про значення сонячного світла І тепла для рослин, тварин, людини; розвивати мислення;...

Бориславський озокерит І Бориславська нафта. Пошуки ефективних шляхів...
Бориславський озокерит І бориславська нафта. Пошуки ефективних шляхів залучення цих скарбів на службу людям” круглий стіл у знц

4. Сонце джерело енергії на землі (8 год.)
Поняття про енергію. Сонячна енергія та її перетворення в інші види енергії. Сонце, вітер І вода – невичерпні джерела енергії. Використання...

Тема: Природознавство з використанням інтерактивних методів навчання....
На доступних прикладах розкрити зміст понять: зорі, Всесвіт, Сонце,планети, Сонячна система;забезпечити умови для формування уявлень...

Назвіть усе, з чим у вас асоціюється слово «сонце»
Сонце як найближчу до нас зірку, про значення Сонця для життя на Землі; розвивати знання та уявлення учнів про Всесвіт; формувати...

1. Зняття стану психічного дискомфорту Тема Корекція залежності від оточуючих
Віл/сніду. Інтерактивні методи навчання сприяють виробленню в учнів цінних особистісних якостей та рис характеру: самостійності,...

Тема: Дослідницький практикум. З чого це виготовлено?
А що таке природа? Визирніть у вікно. Що ви там бачите? (Сонце, небо, дерева І т. ін.)

Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”
Але треба бути справедливим, бо І до нас, на цю райську українську землю, також заходили інородці І тут творили науку, мистецтво,...

А підручник, будинок, одяг
Каміння, людина, підручник, повітря зорі, вода, Земля, Сонце, сніг, лід, комп’ютер, вовк



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




p.ocvita.com.ua
Головна сторінка